Zboží určené pro útulky nezasíláme domů. Osobně předávám do útulku.
Značka: Krmiva Hulín

Kloubní výživa pro psy s MSM 750g

300 Kč 450 Kč Sleva 33 %
Čekáme na naskladnění do 2 týdnů

Obsahuje MSM - dáváme pro psy v zátěži, bolestivosti a se zdravotními problémy.

Kategorie: Produkty
Hmotnost: 0.5 kg
  • Obsah účinných látek:  MSM - Methylsulfonylmethan 99,9 %
  • Charakteristika: Methylsulfonylmethan - MSM nebo chemicky přesněji dimethylsulfon - je organická sloučenina síry používaná v doplňcích stravy určených na potíže s klouby nebo samostatně jako výrazné analgetikum při zánětlivých bolestech.

 1. Hydrolyzovaný kolagen – je bílkovina, která tvoří základní stavební hmotu pojivových tkání, tedy chrupavek, vaziva a šlach. Je velmi odolný v tahu, proto je důležitým prvkem pro zpevnění celého pohybového aparátu. Kolagen se vyskytuje také v kostech a kůži. Hydrolyzát kolagenu je oproti klasickému mnohonásobně využitelnější v organizmu a má vysokou stravitelnost.
 2. Glukosamin sulfát – je to nejpoužívanější látka v kloubní výživě. Je to zdroj Glukosaminu, látky přirozeně se vyskytující v kloubních chrupavkách. Glukosamin je v organizmu výchozí surovinou pro syntézu kyseliny hyaluronové obsažené vkloubním mazu a pro syntézu Proteoglykanů – základních stavebních kamenů chrupavky. Ty tvoří s kolagenem pevnou, ale pružnou hmotu chrupavky. Glukosamin sulfát společně s Chondroitin sulfátem zodpovídá za regeneraci kloubních chrupavek a tkání, tím i za zlepšení pohyblivosti zvířete.
 3. Chondroitin sulfát – jde o polysacharid, který pozitivně ovlivňuje metabolickou rovnováhu chrupavek. Přispívá k udržení pružnosti a pohyblivosti kloubů. Podporuje také využití vápníku a fosforu v těle. V součinnosti s vitamínem C se výrazně zvyšuje jeho účinnost.
 4. MSM – Methylsulfonylmethan je zdrojem organické síry ( 34 % ) a nachází se v kolagenních vláknech v chrupavkách. Je nutný pro správné začlenění kolagenu v chrupavkách. MSM se podílí také na omezení bolesti kloubů. Má antioxidační a detoxikační účinky, čímž přispívá k odbourání poškozené tkáně i k potlačení bolesti – má analgetický a protizánětlivý účinek. Příznivě též působí na vzhled kůže, srsti, a drápů. Jeho účinnost se také zvyšuje v kombinaci s vitamínem C.
 5. Vitamín C – významě podporuje stavební funkce v metabolizmu Chondroitin sulfátu a MSM. Podporuje tvorbu bílých krvinek, které mají velký význam v imunitě psa, má vysoký antioxidační účinek.

 

 • Možnosti použití:  MSM jako doplňková látka napomáhá při průběhu syntézy kolagenu a podílí se tak na regeneraci chrupavek. Má také analgetické ( protibolestivé ) účinky, tlumí zánětlivé procesy v organizmu a snižuje v kloubech hladinu volných radikálů vznikajících např. při zánětu. Omezuje tím úbytek kolagenu a proteoglykanů. Organická síra pomáhá také udržovat kvalitu kůže, srsti a drápů.

Dávkování:  Na 10 kg hmotnosti psa / 0,5 - 1 gram / den. U velkých plemen se držte spíše spodní hranice dávkování. Po 30 dnech možno snížit dávkování o 50 % ( polovinu ). Sypkou směs nasypejte na vlhké granule, maso, nebo těstoviny a promíchejte. Nalepí se na krmivo a pes ji beze zbytku sežere.

Možno také smíchat s jinými doplňky stravy psa, např. Hydrolyzovaným kolagenem, Glukosaminem, vitamínem C, Žraločí chrupavkou, vodními řasami, aj. 

MSM je výrobci prezentován jako velmi bezpečná, netoxická látka bez nežádoucích účinků. Není prokázán žádný vedlejší účinek na ogganizmus. Přebytek látky se z těla vyloučí močí, obdobně jako u vitamínu C.

 • Skladování a spotřeba: Skladujte v hermeticky uzavřených PVC obalech, především v suchu a temnu. Směs ve vlhku tvrdne. Pokud se vám to stane, rozdrťte hrudky a přidejte do krmiva, na její kvalitu a účinnost to nemá vliv.

 Spotřebujte při správném skladování do 12 měsíců od nákupu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: