Zboží určené pro útulky nezasíláme domů. Osobně předávám do útulku.

Doprava a platba

Zaslání :
 
  • Zásilkovna ( při dodržení rozměrů a hmotnosti)
  • Česká pošta
  • Při výběru osobního odběru na provozovně vás vždy o možnosti vyzvednutí zboží budu informovat prostřednictvím e-mailu

 Pravidelný rozvoz (1)

 

Pro Vaši spokojenost vyřizuji objednávky co nejrychleji, nejdéle 5 pracovních dnů. Předpokládaná doba doručení Vašeho zboží, které je na objednávku, Vám bude sdělena při potvrzení objednávky. V případě že výrobce již nemá daný tip nebo barvu se může jednání zpozdit, v tom případě volám a domlouváme náhradu.

 

 

 

Red Gold Drive-by College Graduation Banner (2)

 

 

SPOLUPRÁCE

 

Dlouhodobě spolupracujeme nejen s útulky u nás, ale i na Slovensku. Pořádáme různé psí akce, srazy, ale i materiální pomoci. Vytváříme kalendáře, trička, látkové tašky, kdy výtěžek putuje danému útulku.

Staráme se také o kočičky volně žijící v Mohelnici. Podporujeme dobrovolnice, které se starají o zhruba 40 venku  žijících koček. Našim cílem je podpořit kastrace, naplnit jim bříška a najít nový domov. Spousta z Vás nás v tomto podporuje, chodí na srazy, nosí materiální pomoc a my si toho moc vážíme.

V tomto eshopu můžete zakoupit pytel granulí a věnovat ho opuštěným psům nebo kočkám.

Vše zdokumentujeme a ujistíme Vás, že to opravdu dorazilo tam, kam mělo. Důvěra je pro nás důležitá. 

 

 

       

 Z osady domU

 

Budeme ještě radši, když se k nám připojíte a budete pomáhat s námi. Uvítáme každého člena, protože každý člen je důležitý!

 

Najdete nás na facebooku - Z osady domů-pomoc psům z východního Slovenska, na instagramu - z osady domu.

Můžete si pročíst články, prohlédnout fotky na rajčeti.

 

Za dokumentaci děkujeme Barboře Grúzové, která je nejen profesionál v oblasti focení, ale také velký pejskař.

Danica je útulková -jezdí, přebírá, skladuje materiální pomoc, kterou posléze odváží na Slovensko.

A já, Klára, vše organizuji, podporuji a pomáhám s výcvikem a poradenstvím pro týrané a nesocializované psy.

 

 pomáháme srdcem

 

 

BONUS PRO KLIENTY

 

Pro naše zákazníky a klienty ve výcviku je k dispozici kód, kterým si můžete uplatnit slevu na měsíc pojištění zdarma.

Stačí použít KÓD 180 00748 a ve smlouvě se vám částka přepočítá.

 

Copy of Copy of FB & Insta 1200 x 1200 (5) (1)

 

Aktivní pes a pojištění

V dnešní době stoupá obliba pojištění domácích mazlíčků, možná i vy přemýšlíte, zda se ochránit před vysokými náklady u veterináře.

Jen vy sami musíte rozhodnout, zda je to pro vás a vaši peněženku vhodná “investice”. Není to jen otázka toho, zda je váš pes hodně aktivní, ale také dle povahy, jak moc velké třeštidlo doma máte. Každé plemeno má odlišné tendence podléhat určitému úrazu. Často se jedná o přetržené vazy a šlachy. Tyto operace jsou následně finančně náročné a přicházejí z nenadání. Takováto pojistka, vás kryje v případě náhlého úrazu.

 

Ve škole výcviku psů v trénincích před samotným výkonem psa rozehříváme a pracujeme s nimi na různých balančních pomůckách či protahujeme celé tělo. Pak přicházíme k samostatnému tréninku, kde pes vynakládá vysokou aktivitu, při které by se mohl právě poranit. Ve výsledku častější úrazy bývají právě u psů nerozehřátých a psů, kteří se neučí dostatečně posilovat vlastní tělo a uvědomovat si, že ovládá hlavou i své zadní nohy. Pak stačí uklouznutí na blátě při vycházce a to nemusíte být ani aktivní. Aktivací zadních nohou můžete psu napomoci před úrazem, obyčejné cviky poloh, které mají správný pohyb do pozice.

 

 

94dfdd711a627fcc6d05df684e2deeca

 

 

Přináším vám od mých klientů příběhy různých úrazů a dalších životních útrap kolem úrazů.

 

 

U naší fenky došlo k operaci kolenního vazu metodou tta za 27.000,-kč . Holčička musela mít čtrnáct dní zafixovanou nohu a osm týdnů chodila pouze na vodítku. Bohužel kde je prognóza jednoho prasklého vazu, dochází k prasknutí i na druhé noze. Stav fenečky není akutní, ale připravujeme se na další operaci.

...

Naše feňule také prasklý kolenní vaz, operace proběhla metodou tta rapid a náklady za operaci se vyšplhala na 22.000,- kč. Od vet byl nařízen klidový režim pouze tři dny a po šesti týdnech mohla mít volný pohyb.

...

Mladá border kolie si pořezala zadní tlapku o rozbitou sklenici. Bohužel prognóza byla velice nepříjemná a veterinář musel sešívat šlachy. Cena přesáhla 4.000,- kč a bylo potřeba dostatečné rekonvalescence. Fenka do dnes při námaze na nohu kulhá, je potřeba ji procvičovat a podávat podpůrné doplňky.

Dříve nebyly všechny operace až tak běžné a proto při ruptuře předního zkříženého vazu v koleni u fenky se jelo do většího veterinárního centra, kde se čekalo, až se sejde alespoň pět psů na stejnou operaci. Dříve se dávaly ke kosti titanové nůžky, které se dělali psovi přímo na míru. Jen ty samotné stály 12.000,- kč. Celkové výlohy na léčbu se vyšplhali ke 40.000,- kč.

...

Rekonvalescence je dlouhá a psa i majitele velice vyčerpává. Pokud máte navíc více psů, je pojištění opravdu na místě.

...

S naší malou fenečkou jsem řešila, že tahá zadní nohu už rok. Drápky už měla úplně obroušené. Protože jsme pojištění u petexpert, nemusela jsem se bát vysokých účtů na veterině. Zaplatila jsem 500,- spoluúčast a nechala ji udělat komplet rentgeny, krevní obraz apod. Ušetřila jsem díky pojištění přes 3000,- Na nic se ale nepřišlo. Byla mi doporučena kloubní výživa a pokud se nic nespraví, museli bychom jet na magnetickou resonanci.

Také jsme docházely na Dornovu terapii, kde se mě terapeutka zeptala, zda fenka někde nespadla, že má bolestivou vnitřní část stehna a že se jí zdá, že má i něco s plotýnkou. Vzpomněla jsem si na moment, kdy se moji tři psi doma honili, jí podklouzly nohy na parketách a plnou rychlostí se sklouzla a narazila do stolu... 3/4 roku se nic nezplepšovalo a já ji nakonec objednala na zmiňovanou magnetickou resonanci. Magnetická resonance je poměrně nákladná záležitost a tak jsem byla opět moc ráda, že je pojištěná. Do ruk mi přistála faktura za cca 13.000,-. Když mi sestřička na vet řekla, že petexpert vše proplatí, já budu mít pouze spoluúčast, byla jsem neuvěřitelně šťastná. Ušetřené peníze mohu investovat do kloubní výživy apod. Nakonec se zjistilo, že má právě kvůli zmiňovanému úrazu naprasklou plotýnku.

...

Holčičce se jako malé udělala na hlavě lysinka... Protože jsme jezdili na výstavy potřebovala jsem, aby byla zdravá a v pořádku. Díky pojištění petexpert jsem se nebála nákladů na veterině a nechala jsem ji testovat na alergie - roztoči, pyly apod. Díky tomuto vyšetření jsem mohla vyloučit ty nejhorší scénáře - vše se naštěstí časem zacelilo..

 

...

Náš hafan, měl dvakrát po sobě ukousnuté ucho. Úraz bohužel vždy vznikl při hře. První kousnutí se řešilo šitím a nedalo se relativně nic poznat. Bohužel u druhého kousnutí se začala situace horšit. Samotná situace byla pro účastníky velice děsivá, protože takto měkká tkáň velice krvácela a při manipulaci, kdy se pes bránil, byla tekutina všude. Po příjezdu na vet šel okamžitě na sál. Muselo se přistoupit pro částečnou amputaci ucha. Hojení trvalo přes měsíc a léčba se vyšplhala přes 6.000,- kč. V případě pojištění, by byly náklady opravdu zanedbatelné.

Věřím, že zvážíte danou aktivitu i samotné chování pejska proto, aby vám bylo pojištění co nejlepším pomocníkem. V našem výcvikovém středisku pomáháme nejen s vhodným stylem výcviku, ale psi tu najdou i různé aktivity, které je baví. Pokud máte pejska staršího věku, nebo naopak mladého a vyhýbáte se právě skokům a prudkým nárazům je právě pro vás vhodná disciplína hoopers. Naše pejsky strašně baví a ve výsledku je dostupná i běžným psím sportovcům, protože se tam učí pracovat s vámi na dálku. Fotografie jsou pořízené na našich lekcích od Barbory Grúzové a Petra Hyhlíka.