Zboží určené pro útulky nezasíláme domů. Osobně předávám do útulku.
Značka: Krmiva Hulín

Proteinový mix 500 g

200 Kč
Ihned k odeslání

Proteinový mix je tedy možností jak připravit psa na vysokou zátěž, případně i pro doplnění energie a proteinů v průběhu déle trvajícího závodu či práce ( déle jak 90 minut ) a přitom mu nezatížit zažívací trakt objemem potravy, pokud je to nevhodné v danou dobu.

Kategorie: Produkty
Hmotnost: 1 kg
  • Pro všechna plemena a velikosti dospělých a především zdravých psů – bez poruchy činnosti ledvin a jater, bez nadměrných alergií, cukrovky, epilepsie, kloubních poruch, aj. Jak bylo výše uvedeno tuk a proteiny jsou hlavním zdrojem energie pro psa.

 

  • Složení směsi: Sleďový protein – hydrolyzát, Sardinkový protein – hydrolyzát, Krlillový protein – hydrolyzát, Játrový protein – hydrolyzát, Lososový protein – hydrolyzát. Výrobce Krmiva Hulín

Obsah živin ve směsi:  Bílkoviny 86 %, Tuk 6 %, Popel 4 %, Vláknina 0,6 %, Vlhkost 8 %.

Energetická hodnota ve 100 g Proteinového mixu:  2,6 MJ = 621 kcal

Málo známé je mezi chovateli to, že proteiny jsou velmi důležitou složkou při rekonvalescenci také po těžkých operacích, nemocech a úrazech, při stresu ( týraná zvířata ), vysílení organizmu stářím nebo poruchou příjmu potravy, ale také při léčbě poranění žaludku či střev např. pozřením toxických látek psem, kdy příjem proteinové kaše může být jediným zdrojem výživy, protože pes prostě nic jiného nepozře ani nestráví. Silné proteinové směsi nejsou vhodné pro psy s poruchou čínnosti ledvin či jater.

  1. Proteinový doplněk v přípravném období před výkonem:  V intenzivním tréninku psa je důležité aby měl mimo jiné i dostatek kvalitních stravitelných bílkovin. V zátěži jejich potřeba roste až trojnásobně a může dosáhnou hodnoty až 2 g stravitelných protejnů / kg hmotnosti psa. Takové množstí už nelze uhradit pouze klasickou stravou ( kvalitní granule mají cca 26 – 30 % bílkovin ), při krmení syrovým masem o to méně ( hovězí libové maso obsahuje jen 18 – 20 % bílkovin, vepřové 15 – 17 % ). Náš Proteinový mix obsahuje 86 % bílkovin při cca 85% stravitelnosti, takže ve 100 g suché proteinové směsi je cca 73 % stravitelných proteinů.

Dávkování: Pro osvalení psa: při potřebě 1,5 g stravitelných proteinů na kg psa v aktivním tréninku, vážícího 25 – 30 kg, krmeného masem, přidejte 40 g Proteinového mixu / den. Při velmi intenzivní zátěži, pro přípravu na extrémní dlouhodobý či nárazový silový výkon přidejte k masu 50 g / den. U psů zvyklých na vysokoenergetickou stravu je možno přidat ještě 10% navíc – nutno odzkoušet snášenlivost takové dávky, kdy se začne na nižším množství proteinové směsi a postupně se dávka zvyšuje. Pro výrazné osvalení psa je třeba přidávat proteiny alespoň 1 – 2 měsíce spolu s tréninkovou zátěží. Pro potřebu nabytí síly před závody alespoň 2 – 3 týdny před startem.

Použití Proteinové směsi:

1.)  V suchém stavu jako přídavek k masu: Do každé krmné dávky vmícháte potřebné množství – viz. výše Dávkování. Prášková směs se nalepí na maso a pes vše beze zbytku sežere. Pozor! Ke granulím s obsahem bílkovin nad 25 % přidávejte Proteinovou směs jen v menších dávkách a to cca 5 – 8 % z objemu granulí, tzn. na 100 g krmiva / 5 – 8 g proteinové směsi. Mohlo by dojít k rázovému předávkování bílkovin a trávicím potížím – plynatost, průjem. Zbytek z celkové denní dávky Proteinového mixu podávejte ve formě kaše mezi jídly.

2.)  Jako proteinová energetická kaše s olejem:

Smíchejte 100 g proteinové směsi + 70 ml oleje, tzn. 1 díl proteinového mixu s 0,7 díly čistého živočišného tuku – ideální je lososový olej. Dobře promíchejte – menší množství vidličkou, větší množství ( např. několik kg ) míchadlem na vrtačce ( jde to relativně snadno ) a podávejte psovi samostatně mezi jídly. Hustotu si upravte přidáním oleje.

Jedna dávka:  80 g kaše / 25 – 30 kg hmotnosti psa. Záleží na okolních podmínkách závodů a na vyčerpánosti psů.

Při vytrvalostních závodech nebo zátěži trvající hodiny až dny je nutné přidávat proteiny i v jejich průběhu, aby pes neztrácel tolik svalové hmoty spalováním aminokyselin pro potřebu energie. Přidává se do každého žrádla ( max. 40 g kaše ) nebo i samostatně ( 80 g kaše ) ve 2 – 3 hodinových intervalech dle zatížení nebo podle individuální potřeby psa a stavu jeho vysílení.

3.)   Pro rekonvalescenci:  Po ukončení dlouhodobé intenzivní zátěže podávejte proteiny až za cca 1-2 hodiny po jejím ukončení. Ihned po zátěži, max. do 30 minut, podejte energetický doplněk Energy for Speed s Maltodextrinem a aminokyselinami pro ochranu svaloviny a obnovu glykogenu ve svalech. Proteiny je důležité podat psovi hlavně na noc před odpočinkem, kdy je rekonvalescence nejúčinější.

4.)  Pro nemocné a vysílené psy:  Proteinový mix s olejem podávejte i nemocným psům např. po chirurgických zákrocích, během vyčerpávající nemoci, kdy vůbec nebo špatně přijímá jinou stravu. Nalezeným, vysíleným nebo týraným psům. Při nechutenství způsobené poškozením zažívacího traktu, např. toxiny. Starým psům, kteří nechtějí již příjímat tuhou stravu nebo strádají díky stáří a nechutenství. Nevhodné pro psy s nemocnými ledvinami nebo játry.

Příprava:  Smíchejte 100 g proteinové směsi a 70 – 80 ml lososového oleje. Obecně tedy 1 díl proteinového mixu s 0,7 – 0,8 díly čistého živočišného tuku. Dobře promíchejte případně dořeďte olejem na vámi požadovanou hustotu a podávejte psovi společně s jídlem nebo i samostatně mezi jídly.

Velmi vhodné je u nemocných psů přidat do Proteinového mixu ještě 20-30 % Sušených vajec. Sníží se koncentrace proteinů, která může být u nemocných psů na nižší úrovni, zvýší se chutnost i stravitelnost a hlavně jsou sušená vejce vynikajícím imunostimulátorem. Nedoporučuji používat k výrobě kaše rostlinné oleje, nejsou pro tento účel vhodné. Použijte pouze živočišné tuky a oleje – Lososový, Tresčí, ze Sladkovodních ryb, drůbeží tuk nebo i s obsahem CBD+CBGPro zvýšení autoimunity a urychlejí hojení je vhodné přidat do směsi ještě silné imunostimulátory – Beta Glukan nebo Colostrum, případně i kombinaci obou surovin.

Dávkování pro rekonvalescenci nemocných psů: 

Podávejte 80 – 100 g kaše / den / 20 – 30 kg hmotnosti psa. Záleží hodně na jeho stavu. Obecně vzato, nemocný pes potřebuje co nejvíce živin ( především proteinů ) pro zotavení, ale většinou moc nechce žrát, takže je třeba do něj dostat maximum potravy ( v rámci jeho možností ), proto se krmí kdykoliv je ochoten krmivo přijmout. U velkých psů nedoporučuji příliš překračovat dávku 150 – 200 g kaše / den.

Je třeba odzkoušet okamžitou snášenlivost psem. Berte v potaz, že je nemocný a vysílený, začněte proto třeba i s poloviční dávkou a tu postupně zvyšujte. Počáteční vysoká dávka u nemocného psa může vyvolat silný průjem a ještě zhoršit jeho stav – zažívací ústrojí nemusí unést tolik koncentrované stravy najednou!

  • Skladování a spotřeba:  Suchou směs skladujte v dobře uzavřeném, neprodyšném PVC obalu, v suchu a chladu do cca 20 °C, bez rázového střídání teplot – může se kondenzovat voda na stěnách sáčku a směs zplesnivět. Pokud se tak stane už s ní psa nekrmte! Spotřebujte nejlépe do 10 měsíců od nákupu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: