Homeopatika ve výcviku

Již několik let se snažím pomáhat psům s různými problémy. Můžou být užitečná při zvládání stresu, úzkosti nebo taky na celkovou pohu a zdraví psa (i vás).

  • Úzkost a stres
  • Agrese  strachová a problémy s dominancí
  • Zdraví těla, kloubů, při růstu, při stáří…

Zde se meze opravdu nekladou. TUTO LÉČBU JE VHODNÉ SPOJIT PRÁVĚ S ANALÝZOU MIKROBIOMU

Když agrese a strach přeroste majiteli přes hlavu

Homeopatie ve výcviku omylem

Ve výcviku jsem dříve nepoužívala homeopatika ani jiné léky. Často jsme se snažili pouze vyřešit výcvikový problém na který jsme si vystačili „sami“.

Postupně jsem se začala ve výcviku setkávat se psy, kteří byli pořízeni z útulku nebo přímo z Romských osad či různě týraní. V těchto případech nebylo možné se psem do jisté míry cvičit. Potřebovali jsme nejprve utužit vztah majitele a psa. Získání důvěry a porozumění jeho výcviku je důležitým procesem, zejména pokud má pes zkušenost se strachem nebo týráním.

Nejprve se vytváří pozitivní prostředí, ve kterém se pes cítí bezpečně a komfortně. Často je vhodné pořídit klec a vytvořit psu pokojíček, kam může odejít odpočívat. Posilujeme pozitivně chování za pomocí nejen pamlsků, ale taky chvály a různých her.

Majitel se musí naučit rozpoznávat chování a náladu psa. Najít spouštěče daného chování a reagovat vhodně. Základem je znám konejšivé signály a být si vědom vlastního chování v napjatých situací. Podle toho, jaký chceme řešit problém stanovujeme úkoly. Postupujeme krok za krokem a necháme psa úspěšně zvládat jednotlivé úkoly. A tady nastává u týraného psa zvrat. Buďto se pes zasekne a chování se stále opakuje, nebo dojde k odmítnutí. V této situaci již chceme mít nasazená homeopatika, která nám mají pomoci situace a chování zvládat. Často s psychickým stavem zvířete je spojeno i fyzické zdraví, které je ze strany psovoda opomíjeno. Psí rekonvalescence přichází vhodným krmivem, vitamíny, fitnesdogem, enrichmentem a v neposlední řadě právě homeopatiky.

Homeopatika nabízím i klientům, kteří mají svého pejska od štěněte bez špatných zkušeností. Pomáhají mladým psům v dozrávání mozku, kdy štěněte prochází různými fázemi vývoje, které ovlivňují jeho vnímání, učení a interakce. V období strachu mohou štěňata vykazovat vyšší citlivost k novým zvukům, prostředí a situacím. Je důležité vystavit je pozitivním a jistým zážitkům, aby se vyhnuli vytvoření silných negativních asociací. A homeopatika nám pomáhají vše zvládat.

Homeopatika ve výcviku používám třetím rokem a spíše spočítám neúspěchy, protože úspěšných případů bylo tolik, že je nemohu všechny vyjmenovat. NEÚSPĚCHY se týkají psů, kterým bylo opravdu zvláště trýznivým způsobem ublíženo, neprošlo obdobím vtiskávání či psům s genetickou „vadou“ po rodiči. Zde bych ráda poukázala na to, že ta genetická vada, je pro někoho velkou chybou a takového psa doma nemohou mít a pro některé chovatele je takovýto pes ceněn jako například do boje se psy či do služby proti lidem.

Čím se v příspěvku zabýváte?

Jak můžeme pomoci psům ve výcviku když běžné metodiky selhávají. V jakém množství homeopatik je potřeba nasadit, aby rychle nastoupili. Jak dlouho se musí podávat, aby stav udrželi.

Jakých výsledků jste dosáhli?

Většině zvířatům H pomohli. Malý náznak pomoci, či výkyvy chování bylo vypozorováno u psů, kteří měli problém vrozený a patřilo to k jejím rysům a psům, kteří byli opravdu nesnesitelně týráni lidmi či neproběhlo vtiskávání v raném věku.

K čemu jste na jejich základě dospěli?

Nedám na ně dopustit a doporučuji i zdravým jedincům.

Je potřeba otevřeně s majiteli mluvit o dávkování 90% lidí není schopno dodržovat dávkování či pak najednou vysadí a nesnižují postupně dávku. Je zakořeněna informace placebo efektu. Naopak někteří si myslí, že stačí „tabletka“ denně a jejich problém se vyřeší. Léčba jde v ruku v ruce s vhodným výcvikem! Strachové chování může být způsobeno různými faktory, včetně genetiky, socializace a životních zkušeností. Důkladná socializace od štěněte je důležitá, aby se pes naučil setkávat se s různými lidmi, psy a situacemi přesto pokud má pes genetické dispozice po rodičích jiného rázu ani socializace ani homeopatika nám k ničemu nebude.